Jak poprawić relacje w związku?

W każdym związku pojawiają się większe i mniejsze problemy. Niestety niektóre z nich mogą znacznie pogorszyć relacje pomiędzy partnerami. Jak je naprawiać? W jaki sposób rozwiązywać problemy? Sprawdźcie kilka istotnych wskazówek.

Budowanie odpowiedniej relacji pomiędzy partnerami może trwać czasami bardzo długo. Wiele zależy od tego, jakimi osobami jesteśmy i na jakim etapie znajomości jesteśmy – czy mieszkamy razem, czy może nasz związek trwa dopiero kilka miesięcy i jeszcze wszystkiego o sobie nie wiemy. Każda para potrzebuje czasu na zbudowanie właściwej relacji. A przecież wiemy, że bardzo szybko możemy ją popsuć. Niestety zdarza się to bardzo często. Warto wiedzieć jak temu zapobiec i jak sprawić, by nasz związek był całkowicie udany. O związek należy odpowiednio zadbać i dotyczy to dwóch stron. Pamiętajmy, że nawet banalne rzeczy są w stanie poprawić wasze relacje.

Rozmawiajcie

To jedna z głównych zasad udanego związku. chodzi tutaj zarówno o zwykłą, codzienną rozmowę na banalne tematy, jak i o rozmowę dotyczącą poważniejszych kwestii. Jednym z gorszych błędów jest trzymanie wszystkiego w sobie i powstrzymywanie się od wypowiadania swoich myśli. Musimy jednak robić to umiejętnie. Pamiętajmy, że szczera, a czasami trudna rozmowa jest kluczem do sukcesu. Najważniejsze, aby rozmowa nie przerodziła się w kłótnie czy ostrą wymianę zdań.

Okazujcie sobie czułość

Przytulanie, całowanie, czułe słówka – to wszystko powoduje podwyższenie poziomu endorfin w organizmie, co w kolei pozytywnie wpłynie na waszą relację. Zastanówcie się czy na co dzień rzeczywiście w dostatecznym stopniu okazujecie sobie czułość. Nawet niewielkie czynności są w stanie zdecydowanie poprawić samopoczucie drugiej połówki.

Zaskakujcie się nawzajem

Najgorsza jest rutyna, która może pojawić się w związku. Brak spontaniczności, przewidywalność sprawia, że relacja między panterami zaczyna być po prostu nudna. Nie warto dopuszczać do takich sytuacji. Spróbujcie zaskakiwać się nawzajem, róbcie sobie małe i duże niespodzianki, zróbcie coś, czego do tej pory nie robiliście.

Chodźcie na randki

Co z tego, że jesteście już bardzo długo w związku? Randki mogą odbywać się na każdym etapie znajomości. Wspólne wyjścia na kolacje, do kina, teatru czy po prostu na długi spacer pozwalają lepiej spędzić czas i pozytywnie wpływają na relacje pomiędzy partnerami, nawet podczas długiego stażu. Zapraszajcie się nawzajem i za każdym razem spróbujcie zorganizować coś nowego.

Akceptuj

Jedną z najważniejszych zasad jest to, by nauczyć się nawzajem akceptować. Nie oczekujmy od drugiej osoby, że nagle zmieni swoje przyzwyczajenia czy zachowanie, które ciężko nam przyjąć. Musimy zrozumieć i starać się zaakceptować, że każdy ma swoje potrzeba czy wartości. Spójrzmy na siebie samych i zobaczmy jak ciężko nam zmienić niektóre przyzwyczajenia. Warto o tym rozmawiać i ewentualnie próbować kompromisów. Wymagania, żądania i stawianie warunków drugiej stronie mogą na niewiele się zdać.

http://www.uwodzenie.org/Nie wiesz, jak podrywać? Wejdź na stronę uwodzenie.org i sprawdź, jakie techniki flirtu są najskuteczniejsze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *